KTO w podróży

Nowa Huta - Teatr KTO

opis


Widowisko plenerowe realizowane z okazji 70-lecia powstania Nowej Huty w inscenizacji nie pozbawionej rozmachu, pokazać ma fenomen Nowej Huty, przybliżyć historię miejsca i ludzi.
Spektakl nie będzie kroniką ani dokumentem teatralnym, ale opowieścią prowadzoną przez wielu narratorów, w której zmyślenie pomieszane będzie z faktami.
Osią dramaturgiczną widowiska jest zderzenie dwóch światów: industrii – ekspresyjnej, agresywnej, destrukcyjnej z przestrzenią ludzką, pełną miłości, przyjaźni i poświęcenia.

Głównym elementem przekazu teatralnego będzie emocjonalny obraz, nasączony ruchem, muzyką, tańcem. Obecność tekstu zostanie zredukowana do minimum. Detale akcji scenicznej, zbliżenia, szczegóły kostiumów i rekwizytów eksponowane będą przez multimedia. Inscenizacja zakłada wykorzystanie wielu przestrzeni w widowisku (zadaszoną scenę, parter przed sceną, okna bloków sąsiadujących z Aleją Róż, dźwig – akcje w powietrzu).

W widowisku udział wezmą aktorzy, tancerze, statyści, zespół ludowy, chór obywatelski – ok. 200 osób, z których wiele związanych jest bezposrednio z Nową Hutą.

Czas trwania widowiska: około 90'

 

kto w internecie