KTO w podróży

No Way Back - Duo Berlingo (Belgia)

opis→ 4 i 5 lipca / 18.00 Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha 
→ 6 lipca / 16.00 Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

 

Spektakl, którego tytuł można przetłumaczyć Bez odwrotu, opowiada o zmaganiach dwóch przyjaciół i ich usiłowaniach opanowania kolejnych sytuacji. Podczas swych działań gubią się oni pośród reguł i przekraczają coraz to nowe granice, aż w końcu budowane przez nich wieże muszą runąć. Zabawne cyrkowe przedstawienie o koleżeńskiej zabawie, o konflikcie, a w pewnym sensie także o życiu.
Dwóch przyjaciół łączy fascynacja plastikowymi skrzynkami. Nie ma odwrotu. Rozpoczynają poszukiwanie różnych możliwości. Rezygnują z wygody i pewności co do podejmowanych działań i próbują spełnić swe marzenia, tworząc przy tym chaos i przekraczając wszelkie granice. Im wyższe budują swe wieże, tym są bliżej spełnienia marzeń. A może to tylko iluzja?

Czas trwania: 40'
Premiera: Gevleugelde stad Ieper, 2018

Twórcy spektaklu: Niels Reynaert, Samuel Bey, Roberto Magro, Sander de Cuyper
Wykonawcy: Niels Reynaert, Samuel Bey

---

Duet stworzony przez Nielsa Ryenaerta i Samuela Beya.
W swoim pierwszym spektaklu, zatytułowanym Bez odwrotu (No Way Back), artyści budują z dziecinnym entuzjazmem śmiałe konstrukcje z 56 niebieskich skrzynek do transportu jarzyn. Początek wydaje się łatwy, ale z czasem ich działania przemieniają się w atrakcyjną grę pełną rozmaitych prób i wyzwań podejmowanych na oczach publiczności. Inspirując, bądź irytując się nawzajem, w subtelny i komiczny sposób artyści przedstawiają kondycję człowieka. 
www.duoberlingo.com

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie