KTO w podróży

Nibyluk. Słońce w kuli - CYRK-O-MANIACY (Kraków)

opis


→ 4 lipca / 18.00 Plac Szczepański
→ 5 lipca / 17.00 Plac Szczepański

 

W krainie tak odległej, że aż zapomnianej, zamieszkuje plemię Nibyluków. Żyją ze sobą w harmonii, wspierają się i pomagają sobie nawzajem. Do czasu, gdy ich spokój zakłóca pewien gość, który zostawia tajemniczy przedmiot…
Opowieść pokazująca, do czego może doprowadzić chęć, żądza posiadania. Pod wpływem emocji nawet pokojowo nastawiony lud może zamienić się w morderczą machinę wojenną.

Czas trwania: 35'
Premiera: czerwiec 2019

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Dominik Pawlik, Pat Janus
Opieka reżyserska: Mateusz Przyłęcki
Występują: Kamil Błachno, Zuza Błachno, Gregor Gass, Dawid Kiściński, Julia Marek, Julia Skrzydło, Mateusz Szumiec, Piotr Wilski, Gabriela Wołkowska, Roksana Wójtowicz, Karolina Kącka, Wiktoria Skweres, Nikola Lalik, Milena Krupa, Dominik Pawlik, Pat Janus

---

CYRK-O-MANIACY działają w ramach Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta.
Klub, pod kierownictwem Magdaleny Florek, mocno wrósł w nowohuckie środowisko działaniami cyrkowo-teatralnymi, prowadzonymi już od 2007 roku. Realizuje międzynarodową cyrkową współpracę na rzecz aktywizacji dzieci i młodzieży, proponując różnorodne formy zajęć: Grupę Happenerską Nowa Huta (w latach 2007-2013), Grypę Cyrkową (w latach 2013-2018) oraz CYRK-O-MANIACY (od 2017 r.) i Zerówkę Cyrkową (od 2018 r.).
Projekty międzynarodowe realizowane są od 2009 roku, w ich trakcie Klub 303 współpracował ze stowarzyszeniami, cyrkami oraz teatrami z Francji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Holandii i Włoch. Obecnie młodzi nowohuccy adepci sztuk cyrkowych, w ramach wymiany z cyrkowcami z Francji i Niemiec, rokrocznie przygotowują międzynarodowe spektakle cyrkowe. Klub 303 ma także na swoim koncie dwa długoletnie projekty z Teatrem Zéotrope z Lyonu - Szekspir Project (Shakespeare Project) oraz Projekt MOON.
Misją Klubu 303 jest upowszechnianie i rozwój działań cyrkowych w środowisku nowohuckim. Pragniemy promować nową formułę sztuki cyrkowej, w której centrum zainteresowania znajduje się aktor, jego umiejętności i artyzm, oraz efekt w postaci spektaklu.
Obecnie w Klubie 303 rozwijają swoje umiejętności cyrkowe dwie grupy dziecięce: Grupa CYRK-O-MANIACY i Zerówka Cyrkowa.
Grupa CYRK-O-MANIACY utworzona została w 2017 roku. Młodzi adepci sztuki cyrkowej zdobywają umiejętności, które później prezentują podczas pokazów. Mimo młodego wieku oraz krótkiego stażu, posiadają już doświadczenie sceniczne, które pozwala im na rozwój i wykorzystywanie swojego potencjału z rosnącą pewnością siebie.
www.krakownh.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie