KTO w podróży

Mr X - Loco Brusca (Argentyna/Katalonia)

opis


"Dr Jekill i Mr Hyde" w wykonaniu Loco Brusca to zmodernizowana historia jednej postaci o dwóch osobowościach. Niektórzy ludzie żyją dziś tam, gdzie się uwięzili, w świecie iluzji, władzy, walki, podboju, stresu i innych cech z długiej listy zła, aż nagle, z rożnych powodów, ich instynkt wyzwala ich i nagle potrafią robić rzeczy wcześniej niewyobrażalne. Jednak nie wiedzą oni zwykle, co z tym zrobić i wtedy z własnej woli powracają do swojego więzienia.

Komiczne przedstawienie z elementami ruchu, klaunady, japońskiego tańca butoh i pantomimy, w którym artysta i jego ciało poszukują granic swoich możliwości...

Premiera: lipiec 2010, Lekeitio, Kraj Basków
Czas trwania: 50 min.

Trailer spektaklu

Facebook

---

Aktor określany jako psycho-klaun, który specjalizuje się w przedstawieniach ulicznych z wykorzystaniem mowy ciała. Wybierając drogę artystycznego rozwoju w Barcelonie, Brusca pobierał nauki u takich mistrzów jak Johnny Melville, Jango Edwards, Albert Vidal, Gabriel Camé Buendía oraz Elizabeth Couchetief, John Wright, Ernie Martín, Tapa Sudana, Monika Pagneux, Anne Denis, Yoshi Oida, Jan Ferslev (Odin Theatre).
W 2005 roku, Brusca rozpoczął naukę tańca Butoh pod kierunkiem takich artystów jak Yoshito Ohno, Imre Thormann, Jean Daniel Fricker i Atsushi Takenouchi.

Artysta "bada" alchemię ciała, łącząc elementy klaunady, tańca butoh, błazenady, pantomimy i teatru.
W swojej pracu korzysta z prostych pomysłów, wyrosłych z jego osobowości, świata i doświadczenia. To nie tylko wykonawca sceniczny lecz także artysta, który ma wiele do powiedzenia.

 

krytyka


Pełne humoru przedstawienie, w którym z postaci zdejmowane są kolejne warstwy, aż ta, jak obrana ze skóry cebula, obnaży małpę ukrytą gdzieś głęboko w naszych genach. Swoją drogą, jest to doskonała i niespotykana interpretacja małpy i wystarczający powód, aby zobaczyć ten spektakl.
"escena digital", Katalonia

Argentyńczyk Luis to postać posiadająca na scenie nie tylko obecność fizyczną, ale także mentalną, duchową i egzystencjalną, zmieniającą się wraz z reakcjami publiczności.
Bruno Rochette, Info-chalon.com

 

realizacja


Twórca i wykonawca: Luis Loco Brusca

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie