KTO w podróży

Lustro - Teatr "Alter" (Ukraina)

opis


"Czym jest Lustro? Przede wszystkim jest indywidualną ekspresją artysty, próbą jego reakcji-odpowiedzi na aktualne wydarzenia społeczno-polityczne, a jednocześnie wyrazem totalnego braku jakichkolwiek odpowiedzi. Jest refleksją nad niestabilnością i zagrożeniem, które obecnie na co dzień towarzyszą Ukraińcom. Fizyczne lustro – centralny realny i konceptualny element performance – jest lustrem odbijającym obraz rzeczywistości". (Wiera Meniok, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu)

Premiera: 30 maja 2014, VI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu
Czas trwania: 40 min.

Trailer

Facebook

---

Aleksandr Maksimow – stypendysta programu "Gaude Polonia" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w 2013 roku, autor m.in. Ptaków według Brunona Schulza.

Studencki Teatru Alter działa od 2003 roku przy Uniwersytecie Pedagogicznym im. Iwana Franki w Drohobyczu. Wszystkie jego działania ukierunkowane są na promowanie i odradzanie czynników wielokulturowych miasta Drohobycz oraz ziem Galicji Wschodniej. Teatr "Alter" jest jedynym teatrem na Ukrainie, który pracuje nad realizacjami scenicznymi prozy Brunona Schulza.

 

krytyka


---

 

realizacja


Autor i wykonawca: Alexander Maksymov

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie