KTO w podróży

Luchtbrug (Powietrzny most) - Lyapunov - stability in motion - (Belgia)

opis→ 4 i 5 lipca / 15.00-18.00 Rynek Główny od strony Ratusza
→ 6 lipca / 16.00-19.00 Tarnów, ul. Wałowa
→ 7 lipca / 15.00-18.00 Rynek Główny od strony Ratusza

 

W spektaklu Luchtbrug (Powietrzny most) Lyapunov tworzy sztukę graniczącą z cudem. Krocząc po linach, w pustej przestrzeni, gdzie nikt nigdy wcześniej nie dotarł, artyści rysują linie pomiędzy dwoma punktami, które w przeciwnym razie nie zostałyby nigdy połączone. Lyapunov nadaje pustej przestrzeni nową formę i sprawia, że jej postrzeganie zostaje na zawsze zmienione. Wykorzystując cechy konkretnego miejsca i jego otoczenia, zespół tworzy intrygującą pajęczynę lin, która staje się przestrzenią działania dla tancerzy.
W 2018 roku na festiwalu cyrkowym City of Wings w Ypres w Belgii, grupa pobiła nieoficjalny belgijski rekord długości liny rozwieszonej w przestrzeni miasta na dużej wysokości.

Premiera: Leuven, Belgia 2017

Twórca spektaklu: Johan Wuyts
Wykonawcy: Johan Wuyts, Jef Cox, Bastian Aldehoff, Tom Boegler, Po Heng

---

Zespół Lyapunov - stability in motion - powstał pod koniec 2014 roku, z inicjatywy Johana Wuytsa - pasjonata chodzenia po linie. Dziś grupa liczy ponad dziesięciu linoskoczków z Belgii, Holandii, Niemiec i Francji. Podczas praktycznych zajęć warsztatowych, szkolą oni osoby zainteresowane chodzeniem po linie, a w swoich występach udowadniają, że nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko się tego bardzo chce.
Zespół zrealizował już ponad 30 przejść na dużych wysokościach pomiędzy budynkami (na taśmach typu slackline), ponad 10 dużych projektów z udziałem linoskoczków, a także nauczył wiele osób techniki chodzenia po różnego rodzaju linach i taśmach.
www.lyapunov.be

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie