KTO w podróży

La postal (Pocztówka) - La Calabaza Danza-Teatro (Hiszpania)

opis


Stos ocalonych pocztówek, wspomnienia wyjazdów, uchwycone obrazy momentów szczęścia. Pomiędzy nimi znajduje się fotografia typowej hiszpańskiej pary siedzącej okrakiem na koniu, wokół której toczy się ta historia i która opowie splot wydarzeń poprzez taniec współczesny, hiszpański i flamenco.
Dwójka tancerzy odnalezionych na typowej hiszpańskiej pocztówce, wydaje się być szczęśliwa, bowiem wiedzie spokojne i poukładane życie. Młoda kobieta, znudzona tą sytuacją decyduje się udać na poszukiwanie czegoś więcej. Młody człowiek, zdesperowany groźbą jej utraty, rusza za nią i stara się zmienić jej plany. Po wielu sporach, udaje im się w końcu odkryć dla ich związku nowe możliwości.

premiera 2012 (festiwal Umore Azoka, Hiszpania)
czas trwania około 25 minut

Trailer spektaklu


Zobacz też: warsztaty uliczne Taniec-Kreacja zespołu La Calabaza Danza-Teatro na ULICY 26 STREET ART

---

Sandra Bonilla (dyrektor artystyczny i choreograf grupy La Calabaza Danza-Teatro) ukończyła taniec klasyczny w Profesjonalnym Konserwatorium Tańca w Sewilli, a następnie kontynuowała swą taneczną edukację pod opieką Carmen Roche w Madrycie. Tańca współczesnego uczyła się w Holandii, uczęszczając do Rotterdamse Dansacademie.
Jako tancerka zadebiutowała w Hiszpanii na scenie Spanish Centre for New Stage, natomiast pierwsze kroki jako choreograf stawiała w 1997 roku w Holandii, gdzie do 1999 roku stworzyła trzy przedstawienia. W 2001 roku rozpoczęła działalność swojej własnej grupy La Calabaza Danza-Teatro z siedzibą w Sewilli i jak dotąd stworzyła z nią 12 spektakli, pośród nich trzy przedstawienia dla dzieci oraz trzy spektakle uliczne.  
Tworzywem pracy jest dla grupy taniec, jednak nie czysto formalny i abstrakcyjny. Artyści zawsze chcą przekazać coś więcej niż tylko ruch: uczucie, sytuację, refleksję lub opowieść. Dlatego ich przedstawienia korzystają również z innych sposobów przekazu, takich jak język teatru i projekcje wizualne.
Przedstawienia grupy są cenione ze względu na ich prostotę, naturalność, piękno, elegancję, poczucie humoru, wrażliwość, przystępność, kreatywność i fantazję.

Strona internetowa teatru
Fanpage teatru

 

krytyka

Javier Paisano, El diario de Sevilla:
Zespół La Calabanza Danza-Teatro zaprezentował spektakl Pocztówka z humorem i wdziękiem. Dzięki umiejętnościom Sandry Bonilla i Pedro Navarro, którzy łatwo nawiązują kontakt z publicznością i dobrze tańczą, Pocztówka stała się nieoczekiwaną niespodzianką festiwalu Feria de Teatro en el Sur, 2012

Dolores Guerrero, El correo de Andalucia. Palma del Río, 2012:
Teatr La Calabaza Danza-Teatro w przedstawieniu Pocztówka wypełnił ulicę Palma del Rio liryzmem. Pyszna komedia, w której taniec flamenco ośmiela się przywoływać Ginger Rogers i Freda Astaire’a.

Carlos Gil, GARA Idatzia Kultura, Umore Azoka Bilbao, 2012:
Tancerze mają siłę i umiejętności chwytania absolutnej uwagi publiczności. Wygląda to jak kwietniowa fiesta w Sewilli.

 

realizacja

pomysł i kierownictwo artystyczne: Sandra Bonilla
reżyser planu: José Chaves
dramaturgia: José Chaves i Sandra Bonilla
scenografia i oprawa graficzna: Javier Larrea
kostiumy: Isabel Arias de Saavedra

choreografia i taniec: Sandra Bonilla i Pedro Navarro

 

Festiwal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie