KTO w podróży

Kamchàtka (Kamczatka) - Kamchàtka (Hiszpania)

opis

Nagroda Głowna Jury na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Ulicznego MiramirO 2008 w Gent - Belgia

Osiem osób z tylko jedną walizką i jedną pamiątką. Nieświadome reguł zachowania w mieście, tajników i stylu życia, wędrują i odkrywają miejsce swego działania, tak jakby właśnie tam przybyli z odległego lądu. Ich wielka pomysłowość i ciekawość powodują, że skrupulatnie wszystko badają, dziecinni w swoich krokach i ruchach. Wszystko jest tu nowe. Każda rzecz jest pretekstem do kolejnej zabawy. Powoli przemieszczają się, pokazując swoje emocje i z wielką siłą wciągając do wspólnych działań publiczność napotykaną na ich drodze.

Kamczatka to sen, sen pośród naszej rzeczywistości.
Kamczatka generuje rozwój serii subtelnych gier, z jednej strony rzeczywistych, a z drugiej nieprzewidywalnych, które toczą się pomiędzy zespołem i publicznością. Ta publiczność to de facto obecni tu mieszkańcy miejsca akcji, którzy pytają: Skąd oni przyszli? Kim oni są?
Targana mieszanymi uczuciami, publiczność będzie musiała podjąć decyzję:
Otwarty umysł, czy życie w strachu?
Tolerancja czy obojętność?
Różnorodność czy jednorodność?
Czy budować przyszłość z postaciami z Kamczatki, czy też odrzucić je?
Kamczatka to przede wszystkim lustro; lustro naszych zachowań wobec Odmiennych, Zagranicznych, Obcych.

czas trwania: 60-90 minut

 

Kamczatka to młody zespół teatru ulicznego stworzony przez grupę artystów uprawiających różne dyscypliny sztuki. Spotkali się oni po raz pierwszy podczas warsztatu teatru ulicznego prowadzonego przez Adriana Schvarzsteina w październiku 2006 roku w ramach 5 edycji Festiwalu Escena Poblenou w Barcelonie. Od tej chwili stali się nierozłączni, a  w kolejnych latach dołączyło do grupy jeszcze kilku aktorów.
Miesiące poszukiwań i stawiania pytań dotyczących natury podróży, migracji i tego co Odmienne...
Miesiące badań w "przestrzeni publicznej"...
Dziesiątki improwizowanych "sesji roboczych" na ulicach Barcelony, w różnych częściach miasta, włącznie z miejską koleją podziemną...
...doprowadziły do narodzin pierwszego przedstawienia p.t. Kamczatka.

 

realizacja

Pomysł i reżyseria: Adrian Schvarzstein

Występują: Cristina Aguirre, Maïka Eggericx, Sergi Estebanell, Claudio Levati, Andrea Lorenzetti, Judit Ortiz, Lluís Petit, Albert Querol, Josep Roca, Edu Rodilla, Santi Rovira, Gary Shochat, Ada Vilaró, Prisca Villa, Albert Vinyes

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie