KTO w podróży

Ja gore - Teatr Akt (Warszawa)

opis


→ 4 i 5 lipca / 21.00 Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej

 

Główną inspiracją widowiska Ja gore jest żywioł ognia. Symbol miłości i nienawiści, tworzenia i destrukcji, pasji, walki i oczyszczenia. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony "rozpala" swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą przestrzenne obrazy. Taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.
Widowisko (w różnych wersjach) lub jego fragmenty były prezentowane na festiwalach w Rzymie, Tokio, Palermo, Linz, Cividale del Friuli, Stromboli, Lipari, Warszawie, Przasnyszu, Świdnicy.

Czas trwania: 60'
Premiera: Warszawa 2017

Reżyseria i choreografia: kreacja zbiorowa
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Paweł Kulesza

---

Teatr Akt jest niezależną grupą teatralną, konsekwentnie uprawiającą swój autorski teatr w Warszawie od 1991 roku. Wyrósł z tradycji polskiej szkoły pantomimy, ale przez lata wypracował własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań nowych środków wyrazu. Sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana jest elementami cyrku i tańca. Wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe stały się nieodłączną częścią spektakli.
Przedstawienia sceniczne, plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalne projekty artystyczne, prezentowane są podczas festiwali teatralnych oraz wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych na terenie całej Europy. Podróże teatralne są dla zespołu Aktu niezmiernie ważną częścią działalności.
Obecna siedziba teatru znajduje się na warszawskiej Pradze Południe przy ul. Łaziebnej 9, gdzie realizowane są różnorodne projekty kulturalne, w tym przegląd zjawisk teatralnych "Czarna Offca", "Grochów Grochów", "Sztuka Obrzeży" i inne. Jako część międzynarodowej grupy Teatro del Fuoco, Teatr Akt od wielu lat regularnie tworzy i prezentuje swoje spektakle we Włoszech.
www.teatrakt.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie