KTO w podróży

Istny cyrk - Teatr Przebudzeni (Ostróda)

opis


→ 5 lipca / 19.00 Plac Szczepański
→ 6 lipca / 18.00 Plac Szczepański

 

Inspiracją do stworzenia spektaklu Istny cyrk stały się osobiste przeżycia aktorów - sytuacje, wydarzenia, ludzie, słowa, zdania, epitety, jak również sytuacje i sceny, które Zespół napotkał na swojej twórczej drodze. Ponadto, przy pracy nad scenariuszem cennym źródłem okazały się filmy: Człowiek – słoń, Cyrk Motyli, Dziwolągi oraz książka Jarmark Odmieńców. Materiały te okazały się być adekwatne do doświadczeń aktorów i przesłania spektaklu.
Jak dalece i przewrotnie można pojmować piękno i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość, obsceniczność i wolność..? Gdzie są granice do przełamania duszy? Czy zostały przekroczone? Odpowiedzią na pytania są: zdrowy dystans, humor, pasja, samorealizacja, poczucie wartości i wiary we własne siły – nawet tych najsłabszych stron.
Spektakl zajął III miejsce na Festiwalu "OFMAT" w Krakowie.

Czas trwania: 50'
Premiera: Ostróda 2018

Scenariusz: Zespół
Reżyseria: Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki
Występują: Adam Adamski, Mateusz Bałdyga, Bartosz Foryński, Justyna Ilasz, Anna Kondrusik, Justyna Kudlak, Paweł Łukasik, Agnieszka Marchlewska, Natalia Olszewska, Zdzisław Pajka, Dominik Pawłowski, Iwona Połeć, Izabella Stefaniak, Brygida Sajdak, Patryk Wóltański

---

Teatr Przebudzeni działa od 2003 roku, przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Ostródzie. Grupa propaguje głównie teatr ruchu i muzyki, lecz w najnowszym spektaklu wykorzystuje także słowo.
Teatr dla jego członków jest swoistą formą terapii i wyrażania siebie, a jego spektakle to swego rodzaju manifesty, nad którymi Zespół pracuje wspólnie. Grupa uczestniczy głównie w festiwalach osób pełnosprawnych, burząc tym samym mity i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych.
Profil na Facebook'u

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie