KTO w podróży

Frameshift - Stalker Theatre, Creative Dandi & Drifterzcrew (Australia/ Korea Południowa)

opis

5-6/07 22.00 Galeria Krakowska

Reżyseria: David Clarkson, Jongseok Kim
Scenografia: Alejandro Rolandi
Choreografia tańca w powietrzu: LeeAnne Litton
Choreografia breakdance: Nick Power
Kierownictwo muzyczne i kompozycje: Jeongyong Kim
Projekty grafiki cyfrowej: Sungha Kim
Projekty interakcji cyfrowej: Andrew Bluff
Reżyseria światła: Michael Smith
Projekty kostiumów: Minhye Hong
Kierownik produkcji: Liam Kennedy
Realizacja video: Matt Huges
Olinowanie: Sungtak Hwang
Producent: Rhanhee Lee

Wykonawcy: Euisuk An, Ji Joung Kim, Donghee Kim, LeeAnne Litton, Cloe Fournier,
Rick Everett, Rookie (Kwang Hyun Shin), Jazz Bear (Wonbin Park), Moon Son

„Frameshift” to podróż w czasie, która przedstawia Koreę w roku 1926, 2016 i 2106. Czas został tu  zatrzymany w obrazach, które pokazują drogę od przeszłości do przyszłości. Przedstawienie jest australijsko-koreańską koprodukcją, łączącą takie elementy jak imponujący taniec na pionowej ścianie, breakdance, video mapping i interaktywne technologie audiowizualne. Wszystko to dzieje się na trzech wielofunkcyjnych konstrukcjach wyposażonych w ekrany projekcyjne, podłogi taneczne, zróżnicowane terytoria działania, trasy wspinaczek oraz tory ruchu powietrznych tancerzy, którzy przemieszczają się po okręgu, zwisając na linach jak nietoperze. „Frameshift” to barwne wielowarstwowe widowisko, które zapiera dech w piersiach.

Czas trwania: 47’
Premiera: Seul 2016

Grupa Stalker Theatre to australijski teatr ruchu, który od 20 lat tworzy innowacyjne i wysoko oceniane przedstawienia. Niezależnie od tradycyjnych działań teatralnych, grupa poszukuje eksperymentalnych metod pracy z nowatorskim podejściem do rozmaitych form sztuki.  

Creative Dandi to wiodący koreański zespół tańca powietrznego na pionowej ścianie, który bada relacje pomiędzy ludzkim ciałem i jego fizycznymi możliwościami a grawitacją. Grupa specjalizuje się w występach na wolnym powietrzu, wykorzystując przestrzenie miejskie, budynki, dźwigi i rusztowania. Jego występy zachwycają publiczność  i wywołują niezapomniane wrażenia.

Grupa Drifterzcrew zdobyła wiele ważnych nagród, włącznie z pierwszą nagrodą w finale konkursu BC One sponsorowanego przez firmę Red Bull, który organizowany jest corocznie w jednym z dużych miast świata. Niezależnie od tego, zespół uprawia i rozwija działalność w zakresie tworzenia programów telewizyjnych, filmów i reklam.

www.facebook.com/frameshift2016
www.stalker.com.au
www.facebook.com/stalkertheatre
www.facebook.com/credandi
www.facebook.com/drifterz2003

 

 

 

 

 

 

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie