KTO w podróży

Estra&Andro - Krakowski Teatr Tańca (Polska)

opis


Krakowski Teatr Tańca w sposób dowcipny i lekki odpowiada na kłopotliwe pytanie: "Skąd się biorą dzieci?"
Estra i Andro to metaforyczna opowieść o męskości i kobiecości. Widzowie niczym w Woddy Allenowskiej komedii znajdują się w "centrum dowodzenia" organizmu kobiety i mężczyzny, śledząc rozwój akcji na poziomie komórkowym. Spektakl o wyjątkowo uniwersalnym przekazie. W końcu wszędzie robi się "TO" tak samo… :-)

Producentami spektaklu są Teatr KTO oraz Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca.

Premiera: 2015, Kraków, w ramach 28. ULICY
Czas trwania: 50 minut

Trailer spektaklu

---

Krakowski Teatr Tańca od 2008 roku konsekwentnie realizuje własne działania artystyczne oraz edukacyjne. Założycielem i kierownikiem Teatru jest Eryk Makohon. Obecnie Teatr współtworzy tandem artystyczny Eryk Makohon i Paweł Łyskawa oraz grupa niezależnych tancerzy.
Teatr posiada w swoim dorobku ponad dwadzieścia spektakli, scenicznych, ulicznych oraz realizowanych w przestrzeniach nieteatralnych. Trudno jednoznacznie określić estetykę Teatru. Ze względu na architektoniczne wykształcenie jego Twórcy krytycy jako wyróżnik podkreślają częste operowanie obrazami, plastykę spektakli budowaną światłem oraz architekturą ciała i ruchu. Eryk Makohon jako twórca bardzo często sięga także po zagadnienia związane z preekspresją i ciało-umysłem.
KTT jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznych międzynarodowych warsztatów tańca współczesnego z pedagogami z Polski i zagranicy, konkursu choreograficznego "3…2…1…TANIEC", Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER oraz BalletOFFFestival, realizowanych w Nowohuckim Centrum Kultury w latach 2008-2015.
Przy Teatrze działa grupa adeptów Teatru, obejmująca obecnie ponad 80 tancerzy, szkolących się regularnie pod okiem Krakowskiego Teatru Tańca.

 

krytyka


Zatem kobiety: czerwień, życie, pełen erotyzm. Zatem faceci: biel, sieroctwo, pełna seksuologia. Dla miłośników X Muzy mamy korelacje z twórczością filmową. Vagina jak u Almodovara, plemniki jak u Allena. Szaleństwo!
inwentaryzacja2014.blogspot.pl

Jak zawsze rewelacyjny Eryk Makohon i jego tancerze.
"Gazeta Wyborcza"

Choreografie Eryka Makohona (…) poruszają nasze zmysły
"Rzeczpospolita"

Tej grupie zawsze towarzyszy akompaniament kilkunastominutowych oklasków publiczności
"Dziennik Polski"

 

realizacja


Pomysł i reżyseria: Eryk Makohon
Choreografia: Eryk Makohon i zespół
Kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Wykonanie kostiumów: Irena Kasza, Danuta Kuchna
Opracowanie muzyczne utworu finałowego: Grzegorz Sieradzki

Występują: Katarzyna Gocał, Monika Godek, Aneta Orlik, Katarzyna Pawłowska, Magdalena Skowron, Katarzyna Sikora, Paweł Łyskawa, Krystian Łysoń, Filip Meyer-Lüters, Karol Pruciak, Dominik Więcek, Filip Wójcik

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie