KTO w podróży

Don Kichot - Teatr Klonz (Belgia)

opis


Dwóch starych przyjaciół pojawia się w pustej przestrzeni. Chcą razem zagrać "Don Kichota". Na oczach publiczności zaczynają tworzyć dekoracje. Nie jest to takie proste, bowiem zaczynają one żyć własnym życiem, przez co artyści wychodzą na nieudaczników. Wreszcie, pomimo wszystkich przeszkód, dwójce przyjaciół udaje się odjechać pod postaciami dzielnego rycerza i jego giermka, aby walczyć z niesprawiedliwością i przeżywać bohaterskie i romantyczne przygody.

Premiera: 29 grudnia 2014, Gent, Belgia
Czas trwania: 30 min.

---

Dwaj artyści – Tom Roos (Wurre Wurre) i Paul Ooghe (Deezillusie) – pod koniec 2014 roku postanowili przeżyć wspólnie nową, teatralną przygodę. Zdecydowali się grać bez tekstu, gdyż słowo mówione oddziałuje na racjonalną stronę mózgu, podczas gdy język komunikacji pozawerbalnej stymuluje przekaz nieracjonalny, dzięki czemu pobudza wyobraźnię publiczności. Artyści eksperymentują, tworząc postacie w stylu sprytnego służącego z komedii dell’ arte, wzbogacając je elementami teatru lalek i klaunady.

 

krytyka


W tym przedstawieniu wszystko idzie źle... ale to w niczym nie przeszkadza. Im więcej rzeczy się psuje, tym lepszy jest spektakl. Aż do ostatniej chwili Sancho Panza stara się nadać desperackim złudzeniom Don Kichota odpowiedni kształt.
http://www.gentblogt.be

 

realizacja


Twórcy i wykonawcy: Tom Roos, Paul Ooghe

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie