KTO w podróży

Decadence (Dekadencja) - The Theatre Mr Pejo's Wandering Dolls (Rosja)

opis

 

Próżność miejskiego życia jest przerwana paradą dziwnych białych stworów. Biały Pielgrzym, Biała Dama, Arlekin, Biały Anioł i Drzemiąca Królowa. Poruszając się jak cienie o zmierzchu, stworzenia te przywołują wspomnienia przeszłych pięknych czasów "La Belle Epoque".  
Publiczność jest włączona do akcji i gra na białych papierowych skrzypcach. 
Niespotykane maski, wspierająca akcję ścieżka dźwiękowa, wyrazista plastyka to główne cechy spektaklu, który bazuje na improwizacji.

czas trwania: 50 minut

 

 

 

The Theatre Mr Pejo's Wandering Dolls to teatr nawiązujący do kultury karnawału, maski, groteski i bufonady, założony w 1993 roku w Petersburgu. Jego poszukiwania artystyczne znajdują inspirację w tańcach epoki Baroku, historycznych sztukach walki, średniowiecznych miniaturach.
Maski i kostiumy zostały wykonane w pracowniach teatru Pejo. Ich wartości artystyczne zostały docenione podczas wystaw w Galerii Narodowej, w Państwowym Muzeum Sztuki "Maneż" w Petersburgu, w Klubie Chaplina w Wilnie, na wystawie zorganizowanej podczas festiwalu FETA w Gdańsku i w wielu innych miejscach.

 

 

realizacja

Autor: Anna Shishkina

Występują: Kuzmina Alexandra, Gordeeva Ekaterina, Rodikova Tatiana, Maniri Nataliia, Karapysh Natalia, Pogozheva Evgeniia, Vetoshkin Daniil, Sevastianov Aleksei

 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie