KTO w podróży

De Risa en Risa (Od śmiechu do śmiechu) - Aziz Gual (Meksyk)

opis


Od śmiechu do śmiechu
to przedstawienie oparte na wirtuozerii profesjonalnego klauna, który jest przewodnikiem publiczności (dzieci i dorosłych) na tajemniczych ścieżkach śmiechu, od jego delikatnych przejawów, poprzez rechoty aż do gwałtownych wybuchów.
Aziz prowadzi widza poprzez serię wzruszających i ekscytujących scenek klaunady, przeplatanych zręcznie wykonywanymi numerami cyrkowymi z wykorzystaniem rozmaitych rekwizytów (np. jazda na monocyklu, żonglowanie, gra na instrumentach). Na końcu Aziz szuka swojej tożsamości, używając rozmaitych masek i wykonując serię zadziwiająco skontrastowanych ze sobą ról.
Istotnym elementem przedstawienia jest interakcja z publicznością.

Premiera: México City, 2004
Czas trwania: 60 min.

Trailer spektaklu

Facebook

 

krytyka


Aziz to prawdziwy klaun. Taki, co nie tylko zakłada czerwony nos i wykonuje gagi. On żyje życiem klauna. On jest klaunem. Jest, a nie tylko robi to co robi klaun. A kiedy nie jest na scenie, staje się pilnym badaczem ludzkiego zachowania, polityki, historii. Rozumie rolę artysty w naszym świecie. Świat jest jego prawdziwą sceną. Jest ekspertem od magii, komedii, teatru ruchu, akrobacji. Klauni piszą teksty, reżyserują swoje spektakle i grają w nich główne role. Są oni wielowarstwowymi artystami z prawdziwego zdarzenia.
Jay Adams, "Szlachetny Klaun"

 

realizacja


Reżyseria i wykonanie: Aziz Gual
Muzyka na żywo: Ernesto Juarez Soto
Reżyseria świateł i producent wykonawczy: David Psalmon
Scenografia: Jonathan Lopez
Nadzór artystyczny: Anatoli Lokatchouk

Wykonawcy: Aziz Gual (klaun), Ernesto Juárez Soto (muzyka)

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie