KTO w podróży

De Paseo - Claire Ducreux (Hiszpania)

opis


Nagroda Specjalna na festiwalu Feria de Artistas Callejeros del Humor w Leioi (Hiszpania), Umore Azoka 2004.

Plenerowe solo taneczne.

De Paseo to spotkanie ławki, która nie może ustać w miejscu, z tancerką, która chciałaby usiąść. Intensywność, emocje, taniec i humor.

premiera 2004
czas trwania 20 minut

Trailer spektaklu

---

Absolwentka Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Lyonie (1992), Claire Ducreux bardzo szybko zaczęła tańczyć w różnych zespołach, dla przykładu, w latach 1994-1999 współpracowała z La Compagnie Myriam Dooge.
W 1998 r. odkryła pantomimę, klaunadę oraz teatr fizyczny i wraz z hiszpańskim klaunem Leandrem Riberą założyła własny zespół - Leandre-Claire, nagrodzony w 2000 r. w Valladolid (Hiszpania) za swój pierwszy spektakl uliczny Fragile.
W 2004 r. Claire tworzy i odgrywa De paseo, jej pierwsze plenerowe solo, za które otrzymuje nagrodę na Festiwalu Humoru, Umore Azoka, w Leioi (Hiszpania).
4 lata później, w 2008 r., tworzy kolejne solo - Barco de arena, współprodukowane przez Festiwal Teatru i Sztuki Ulicznej (TAC) w Valladolid (Hiszpania).
W 2009 r. tworzy duet Adiooos - plenerowy spektakl taneczny, który odgrywa wraz z Olivierem Germserem z francuskiego zespołu Tango Sumo.
W 2012 r. tworzy swoje trzecie plenerowe solo – La sonrisa del náufrago wokół posągu autorstwa hiszpańskiego rzeźbiarza Eduarda Cuadrado.

Strona internetowa Claire

 

krytyka

El Norte de Castilla:
Claire wzrusza ze swoją ławką na rynku w Valladolid

El Norte de Castilla:
Zawsze się w niej zakochujesz - podsumował jeden ze stałych fotografów festiwalu

El Periódico:
(…) tancerka Claire Ducreux (...) udowodniła, że wielkie przedstawienia nie wymagają wielkiego zaplecza technicznego, ale wielkich artystów

Diario de Valladolid:
Jeden z najtkliwszych i najbardziej intymnych momentów festiwalu

 

realizacja

choreografia i taniec: Claire Ducreux

 

Festiwal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie