KTO w podróży

Czarny łabędź - Teatr Scena 96 (Warszawa)

opis


→ 5 lipca / 15.00 Mały Rynek
→ 6 lipca / 13.00 Mały Rynek

 

Czarny łabędź inspirowany jest bajką o brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena.
W spektaklu poruszony jest problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. W przedstawieniu wiejskie podwórko stanowi małą społeczność, która musi poradzić sobie z pojawieniem się kogoś, kto nie mieści się w skali panujących tam zasad, reguł, zależności, przyzwyczajeń itd. Pokazane są różne postawy mieszkańców podwórkowej społeczności wobec tego co inne, odmienne, a więc agresja, odrzucenie, ostracyzm, brak akceptacji, nieprzyjazne komentarze ale również tolerancja i miłość. Pomimo powagi poruszanego tematu, spektakl jest przyjazny, wesoły, nie budzi negatywnych emocji a skłania do refleksji. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna tworzą przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl bawi i uczy. Zapewnia wiele estetycznych wrażeń.

Czas trwania: 45'
Premiera: Warszawa 2018

Dramaturgia: Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński
Scenografia: Marek Sułek
Muzyka: Marek Żurawski
Występują: Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński

---

Teatr Scena 96 działa w strukturach Stowarzyszenia Scena 96. Od 2018 roku prowadzi stałą scenę repertuarową w Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko 2 na warszawskim Mokotowie.
Stowarzyszenie Scena 96 grupuje artystów, animatorów i menedżerów kultury, od 1996 roku prowadzi działalność statutową polegającą na organizowaniu wydarzeń teatralnych: spektakle teatralne i taneczne, festiwale, własne zespoły teatralne i taneczne, warsztaty i przedsięwzięcia edukacyjne o charakterze artystycznym. Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, który w 2018 roku miał swoją 26 edycję. Teatr Scena 96 w swoim dossier ma takie tytuły jak Legenda sp z o.o., Księga raju, U rodziny Wigilia, Cmok.Smok, Czarny łabędź. Spektakle te były prezentowane na spotkaniach teatralnych tj.: Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP, Karawana. Wedrujacy Festiwal Sztuki i Animacji, Festiwal Teatralny InQbator, Dziecięce Lato Teatralne. 
www.scena96.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie