KTO w podróży

Cmok.Smok - Teatr Scena 96 (Warszawa)

opis


→ 4 i 5 lipca / 18.00 Mały Rynek

 

Spektakl Cmok.Smok to autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza. Kolorowe kostiumy, przyjazne postacie w stylu komedii dell arte prowadzą widza przez świat prostych oczywistych wartości. Wartka gra aktorska, ciągła zmiana sytuacji nie pozwala na nudę. Entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.
Maciej Dużyński, autor scenariusza opowiada:
"Celowo zrezygnowaliśmy z Krakowa, Wawelu i Kraka. Smok wawelski jakoś już się opatrzył i osłuchał. Przestaliśmy zwracać uwagę na to o czym to jest. A naszym zdaniem to historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Jak na ciebie działają okoliczności w których się znalazłeś. Możesz się bać. Nie musisz być mądry. Możesz być słaby i niezbyt piękny. Masz prawo być sobą. I za to może spotkać cię nagroda. Wystarczy że się nie zgodzisz, nawet jeśli to trudne. Po prostu wolimy kiedy świat jest piękny. Lubimy to miłe łaskotanie w okolicy żołądka z powodu miłości. Korzystamy ze znanej wszystkim legendy żeby rodzicom łatwiej rozmawiało się z dziećmi po obejrzeniu. Minimalizujemy warstwę słowną bo chcemy by rozumiały nas nasze malutkie dzieci i zagraniczni staruszkowie. Wracamy do jarmarku. Do zabawy. Do koloru. I do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gdy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste i nie beznadziejnie skomplikowane".

Czas trwania: 45'
Premiera: Warszawa 2014

Dramaturgia: Maciej Dużyński
Scenografia: Urszula Kubicz-Fik
Muzyka: Marek Żurawski
Występują: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński

---

Teatr Scena 96 działa w strukturach Stowarzyszenia Scena 96. Od 2018 roku prowadzi stałą scenę repertuarową w Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko 2 na warszawskim Mokotowie.
Stowarzyszenie Scena 96 grupuje artystów, animatorów i menedżerów kultury, od 1996 roku prowadzi działalność statutową polegającą na organizowaniu wydarzeń teatralnych: spektakle teatralne i taneczne, festiwale, własne zespoły teatralne i taneczne, warsztaty i przedsięwzięcia edukacyjne o charakterze artystycznym. Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, który w 2018 roku miał swoją 26 edycję. Teatr Scena 96 w swoim dossier ma takie tytuły jak Legenda sp z o.o., Księga raju, U rodziny Wigilia, Cmok.Smok, Czarny łabędź. Spektakle te były prezentowane na spotkaniach teatralnych tj.: Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP, Karawana. Wedrujacy Festiwal Sztuki i Animacji, Festiwal Teatralny InQbator, Dziecięce Lato Teatralne.  
www.scena96.pl

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie