KTO w podróży

Classics duo-Forty Years of entertainment (Duet klasyki – 40 lat rozrywki) - Jango Edwards (USA)

opis


Ikona prowokacji i anarchii, Jango Edwards, wraz ze swoją ekstrawagancką partnerką sceniczną, niesamowitym katalońskim klaunem Cristi Garbo, prezentują swoje najlepsze tradycyjne oraz nowe zadziwiające skecze, wykonując je solo lub w duecie, współdziałając ze sobą w perfekcyjnej harmonii.

Jango Edwards to legenda wśród klaunów. Dostawca śmiechu na sceny całego świata od ponad 40 lat. Szaleńcza eksplozja żartów, wygłupów, pantomimy i magii, piosenek i komedii. Nieokiełznana. Doskonała. Kto zna pana Edwardsa, ten wie, że każde przedstawienie to zdarzenie wyjątkowe! A ci którzy go nie znają (nazwijmy ich Jango-dziewicami), będą mieli wreszcie szansę zobaczyć tego fascynującego guru zabawy na żywo, na scenie, tuż obok.

Można go kochać lub nienawidzić, ale nigdy się o nim nie zapomni!

Czas trwania: 90 min.

Trailer

---

Jango Edwards poświęcił swoje życie studiom nad komedią, a siebie sztuce klaunady. Nie jest to tylko jego praca lecz także styl życia, komiczna religia, którą nazywa Kościołem Uśmiechu. Jego wizja dała początek Festiwalowi Błaznów (Festival of Fools), cieszącemu się wielką renomą w latach 1975-1984, który stał się pierwszym w historii świata "kongresem nowoczesnych klaunów". Dało to podwaliny i formę dla nowych trendów na festiwalach komedii, stając się corocznym zgromadzeniem błazeńskiego plemienia, podczas którego wszyscy występowali, prowadzili warsztaty, wymieniali się zawodowymi sekretami i ustanawiali kierunki dla odrodzenia i rozwoju nieśmiertelnej tradycji klaunady.

Jango Edwards jest amerykańskim klaunem i artystą estradowym, który spędził większość lat swojej kariery w Europie, głownie we Francji, Hiszpanii, Holandii i Anglii. Jego przedstawienia to solowe występy zakorzenione w tradycji europejskiego kabaretu, podczas których łączy tradycyjną klaunadę z odniesieniami do kontrkultury i polityki. Będąc wykonawcą o ogromnej charyzmie, Edwards buduje silny kontakt z publicznością, dzięki czemu stał się postacią kultową, oklaskiwaną przez trzy dekady w całej Europie.

Facebook

 

krytyka


---

 

realizacja


Teksty, kompozycje, reżyseria: Jango Edwards

Wykonawcy: Jango Edwards & Cristi Garbo

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie