KTO w podróży

Bug n’Buzz - Cie Concordance (Francja)

opis→ 5 i 6 lipca / 16.00 i 19.00 Vis-à-vis drink bar, Rynek Główny 29

 

W spektaklu Bug n'Buzz zwykła kawiarnia przemienia się w przestrzeń wyjątkowego spektaklu. Dwie postaci łamią ustalone zasady i tworzą nowe, niespodziewane reguły gry. Bug serfuje pośród publiczności, wykonując organiczne bądź robotyczne ruchy i zręcznie przemieszcza się pośród prywatnej i publicznej przestrzeni. Buzz tworzy muzykę, wykorzystując wszystko co tylko zobaczy i co wpadnie w jego ręce. Widelec zamieni w skrzypce, a nóż w bas, budując efemeryczną architekturę dźwięku, która stanowi akompaniament dla tańca wykonywanego przez Bug.

Czas trwania: 30'
Premiera: Saulx-les-Chartreux (FR), 2016

Kierownictwo artystyczne i kompozycje muzyczne: Adil Kaced
Choreografia i interpretacja: Maud Payen
Projekty narzędzi cyfrowych: David Olivari, Adrien Lecomte
Wykonawcy: Adil Kaced, Maud Payen

---

Cie Concordance to grupa taneczna, której występom towarzyszy muzyka wykonywana na żywo. Trzon zespołu tworzą Maud Payen (tancerka i choreografka) oraz Adil Kaced (kompozytor i muzyk), którzy założyli Cie Concordance w 2007 roku. Od tej pory tworzą oni razem spektakle muzyczno-taneczne oraz propozycje o charakterze eksperymentalnym, których istotą jest wrażliwość na współistnienie muzyki i tańca, doświadczenie improwizacji oraz umiejętność ogarniania publicznej przestrzeni.
Artyści pracują nad bezpośredniością i swobodą współdziałania, która wspomaga ich kreatywność oraz rodzi harmonię i optymizm przekazywany publiczności. 
www.cie-concordance.com

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie