KTO w podróży

Intensywny początek października

2019-10-09 12:18:35

Sukces "Biało-Czerwonej" i ukraińskie wojaże "Peregrinusa"


Październik rozpoczął się dla Teatru KTO bardzo intensywnie i różnorodnie.

4 października o godz. 18.00 krakowski Rynek Główny stał sie wielką plenerową sceną dla wznowionego właśnie widowiska Biało-Czerwona.
Utwory muzyczne, pieśni, songi i piosenki związane tematycznie ze Stuleciem Niepodległości Polski w oryginalnych i współczesnych aranżacjach; najpiękniejsze polskie wiersze czytane i recytowane przez najlepszych aktorów; epicki rozmach, multimedia, choreografie dla kilkudziesięciu tancerzy. Na trzech scenach i płycie Rynku wystąpiło około 60 wykonawców, w tym m.in. Anna Polony, Dorota Segda, Ewa Kaim, Krzysztof Jasiński, Olgierd Łukaszewicz, Radosław Krzyżowski, Adam Nawojczyk, Franciszek Muła; Ewelina Cassette, Bartek Buława, Łukasz Szczepanowski; Aktorzy Teatru KTO, Teatru Biuro Podróży, Tancerze, ekipa wspinaczkowa.
Po spektaklu odebralismy od widzów wiele ciepłych słów i gratulacji, w których pobrzmiewała radość, wdzięczność i wzruszenie. Ogromnie dziekujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Wacława Pyzika:

 

Po widowisku, 5 października, rozpoczęła sie nasza podróż na Ukrainę.

Pierwszym przystankiem był Lwów, gdzie w ramach jubileuszowej XXX edycji Festiwalu Złoty Lew zagraliśmy spektakl Peregrinus. Był to już 10. tytuł z naszego repertuaru zaprezentowany przez nas przed Operą Lwowską (wcześniej lwowska publiczność Złotego Lwa widziała m.in. Wieżę Babel, Quixotage, Mazepę, Ślepców).

8 października Peregrinus zagościł natomiast w Kijowie na Festiwalu pUp.pet. Plac Kontraktowy zapełnił sie publicznością, która mimo niemal zimowej aury zgotowała nam niezwykle serdeczne i gorące przyjęcie. Dziekujemy!!!

 

 

kto w internecie