KTO w podróży

40 lat W DRODZE!

2017-01-02 15:18:35

W 2017 roku świętujemy nasz JUBILEUSZ!

Drodzy Widzowie,

„Znów na chodnikach piętrzył się stos naszych wysłużonych walizek; czekała nas jeszcze dalsza droga. Ale co tam, droga to życie.”
Jack Kerouac, W drodze

Bez fanfar, podlanych łzami wspomnień, wzruszeń nad przeszłością i sentymentalnych podróży do „początków” Teatr KTO zaprasza do wspólnych przeżyć w swoim jubileuszowym, czterdziestym sezonie.
Starając się zachować proporcje pomiędzy poziomem artystycznym a intensywnością wydarzeń, chcę zwrócić Państwa uwagę na kilka projektów realizowanych przez KTO w tym szczególnym roku (oprócz regularnie prezentowanych przedstawień repertuarowych):

7 kwietnia 2017 – Tryumf Racławicki
Widowisko plenerowe, realizowane na krakowskim Rynku Głównym, w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Kościuszkowskiego;

6-9 lipca 2017 – 30.ULICA – Fahrenheit 451
Jubileuszowa, 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych;

29, 30 września 2017 – Teatr KTO – Retrospektywa
Czterdziestolecie Teatru KTO, Gala Jubileuszowa;

7 października 2017 – „A to Polska właśnie...”
Widowisko plenerowe w ramach Nocy Poezji, projekt Wyspiański.

Niewerbalny, atrakcyjny język teatralny KTO skutecznie likwiduje barierę niezrozumienia zarówno w przypadku plenerowej widowni miast i miasteczek, jak i widzów renomowanych sal teatralnych na całym świecie. Stąd liczne, uwieńczone sukcesami podróże artystyczne polskie i zagraniczne. W sezonie 2017 Teatr KTO zaprezentuje swoje spektakle m.in. w Albanii, we Francji, w Hiszpanii, Iranie, Kanadzie, Kostaryce, Niemczech, Rumunii, USA, Słowacji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i na Wyspach Kanaryjskich, i oczywiście w licznych miastach Polski.
Z każdego wyjazdu wracamy wzbogaceni o nowe doświadczenia i inspiracje – i dzielimy się nimi z Wami. Nie przebylibyśmy tej 40-letniej drogi bez Was, Drodzy Widzowie!

Zapraszam do Teatru KTO!
Jerzy Zoń

Kraków, grudzień 2016

kto w internecie